مهدی مهدوی‌کیا: فکر کردن به نتیجه بازی النصر و لخویا یعنی خودزنی


مهدی مهدوی‌کیا افزود: اهمیت بازی پرسپولیس برابر بنیادکار از هیچ کس پوشیده نیست. این بازی سرنوشت پرسپولیس را رقم می‌زند و با کسب نتیجه مطلوب، صعود پرسپولیس قطعی شده و با صعود پرسپولیس انگیزه‌های زیادی به وجود می‌آید تا در فصل آینده تیم عملکرد بهتری داشته باشد.
وی افزود: انشاءا... در صورت صعود پرسپولیس انگیزه‌های زیادی بوجود خواهد آمد و ادامه حضور سرخپوشان در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا عواقب و تاثیرات بسیار خوبی از هر نظر برای باشگاه خواهد داشت و علاوه بر افزایش انگیزه‌ها کار باشگاه و تیم در نقل و انتقالات را هم به نوعی راحت‌تر می‌کند.
مهدوی‌کیا در ادامه گفت: پرسپولیس نباید به نتیجه بازی النصر و لخویا ذره‌ای فکر کند و اگر اینگونه باشد خودزنی کرده‌ایم. باید برای پیروزی و قطعی کردن صعود با تمام وجود و به عشق هوادارانی که در فصل جاری خون‌دل‌های زیادی خورده‌اند اما دست از حمایت باشگاه محبوبشان بر نداشته‌اند به میدان رفت و به همین دلیل برای بازیکنان و کادر فنی آرزوی موفقیت می‌کنم و تردیدی ندارم هواداران حضور پرشوری در استادیوم خواهند داشت و لازم نیست که ما بخواهیم بگوییم فوتبال 90 دقیقه است و تا آخرین لحظه از تیم حمایت کنند. این هواداران در شرایطی که پرسپولیس در لیگ نتایج نامطلوبی کسب کرده، پشت تیم محبوبشان ایستادند و به خیلی‌ها درس دادند.
کاپیتان سابق پرسپولیس خاطرنشان کرد: حماسه‌ای که آنها در بازی با النصر خلق کردند در تمام دنیا بازتاب داشت و باید قدر این حمایت‌های خالصانه و بی‌ریا را دانست و برای خوشحال کردن آنها از هیچ تلاشی دریغ نکرد. باید به خاطر خوشحالی هواداران امثال ما که سابقه بازی در پرسپولیس را داشته‌ایم در هر شرایطی از تیم حمایت کنیم و خدایی ناکرده اینگونه نباشد که اگر موافق حضور فردی در باشگاه، کادر فنی یا تیم نیستیم شروع به انتقاد کنیم و فشار روی تیم را با حرف‌هایمان به عنوان بازیکن سابق تیم زیاد نماییم.
مهدوی‌کیا درباره حضور یا عدم حضور خودش در استادیوم آزادی برای تماشای بازی با بنیادکار گفت: بر حسب وظیفه و علاقه‌مندی در یکی، دو بازی آسیایی در استادیوم و رختکن حضور یافتیم اما در بازی با النصر به خاطر برپایی اردوی آکادمی کیا در رامسر نتوانستم به استادیوم بیایم و فردا نیز برای برپایی اردویی دیگر باید به رامسر برویم و مشخص نیست که می‌توانم در کنار مردم در استادیوم حضور داشته باشم یا خیر.
مهدوی‌کیا درباره حضور آکادمی کیا در تورنمنت معتبر «کردیال کاپ» گفت: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش از استعدادهای برتر فوتبال ایران در رده سنی زیر 11 سال تست‌گیری کردیم و نفرات برتر را شناسایی کرده و اردوها و تمریناتی را طبق برنامه‌ریزی مد نظر آقای دوستی مهر به عنوان سرمربی تیم انجام داده‌ایم. انشاءا... به زودی برای حضور در این تورنمنت راهی اتریش خواهیم شد و همانطور که می‌دانید بنده چندی پیش در مراسم قرعه‌کشی مسابقات شرکت کردم و تیم ما به عنوان تیم آسیایی حاضر در این مسابقات با بایرن مونیخ، نماینده فنلاند، اونترهاخینگ آلمان و یک تیم دیگر آلمانی همگروه شد. این مسابقات در هر رده سنی، در 8 گروه 6 تیمی برگزار می‌شود و از هر گروه دو تیم به مراحل بالاتر صعود خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: در این تورنمنت و برای دومین بار تیمی از آسیا شرکت کرده که تیم‌های معتبری مثل بایرن مونیخ، بایرن لورکوزن، هامبورگ، دورتموند، یوونتوس و بسیاری تیم‌های صاحب نام اروپا در رده‌های سنی زیر 15، 13 و 11 سال شرکت می‌کنند و ما هم با رایزنی‌های انجام شده توانستیم مجوز حضور در این تورنمنت را کسب کنیم.
مهدوی کیا در پایان درباره عدم پذیرش پیشنهادهای مربیگری در تیم‌های بزرگسالان یا کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: مسوولین لطف دارند و پیشنهاداتی به ما داده شد. از آقای نژادفلاح هم تشکر می‌کنم اما بر این باورم که می‌بایست مدارج مربیگری را طی کنم و همانطوری که در فوتبال پله به پله حرکت کردیم در مربیگری نیز پس از طی کردن مدارج مربیگری در تیم‌های بزرگسالان فعالیت کنیم. بنده علاقه خاصی به فوتبال پایه دارم و در این رده سنی آکادمی کیا را تاسیس و راه اندازی کردیم و برنامه‌های گسترده‌ای مد نظر داریم که اگر بتوانیم یکی، یکی آنها را اجرا کنیم و در گام اول هم در این تورنمنت هم شرکت کردیم و انشاا... تابستان امسال هم در کلاس مربیگری در آلمان شرکت خواهم کرد و امیدوارم این افتخار را داشته باشم پس از طی کردن همه مدارج روزی در تیم محبوب خودم فعالیت کنم.